Szkolenie eco driving

Started on 1 January 1970

Eco driving to technika jazdy powstała jako odpowiedź na potrzeby kierowców poszukujących oszczędności. Coraz wyższe i stale rosnące ceny paliwa, coraz większa emisja substancji szkodliwych dla środowiska naturalnego oraz wysokie koszty utrzymania samochodu – to główne argumenty popierające naukę i wykorzystanie w codziennej jeździe technik Eco drivingu.

Wbrew pozorom Eco driving nie oznacza jazdy wolniejszej, czy też dłuższych czasów przejazdu. Ta technika jazdy oparta jest o w gruncie rzeczy proste zasady, dzięki którym znacząco obniża się zużycie paliwa, a sama jazda pozostaje dynamiczna i płynna. Zasady Eco drivingu stosowane w praktyce pozwalają ponadto zmniejszyć emisję szkodliwych substancji do środowiska oraz podnoszą bezpieczeństwo podróżowania.

Szkoła bezpiecznej jazdy AMS Grzebieluch przygotowała specjalne kursy pozwalające w przystępny sposób poznać wszystkie zasady jakimi wyróżnia się Eco driving. Szkolenia kierowców z tego zakresu odbywają się u nas nie tylko na podstawie teorii i w bardzo ograniczonym zakresie. My pokazujemy w praktyce jak stosować poznane zasady przy zachowaniu maksymalnej dynamiki jazdy samochodem.

Szczególnie mocno zachęcamy do skorzystania ze szkoleń kierowców w AMS Grzebieluch wszystkie firmy posiadające rozbudowaną flotę pojazdów. Skuteczność kursu została potwierdzona przez badania przeprowadzone w przedsiębiorstwach, w ramach których funkcjonuje flota ok. 300 samochodów. Okazało się, że przeszkoleni kierowcy zużywali około 1,5 litra paliwa mniej na 100 kilometrów.

Program szkolenia Eco driving w naszej Szkole Bezpiecznej Jazdy.